Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Середа, 24.04.2024, 09:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » 11 клас

Астрономія. Деякі питаня 2
1. У яких планет немає супутників? Які планети володіють найбільшою кількістю супутників?
 ( Супутники не виявлені в найближчих до Сонця планет - Меркурія і Венери. Найбільше число супутниківу Юпітера (67) і Сатурна (60). Велика кількість супутників в Урана -27. Нові слабкі супутники планет-гігантів відкривають майже щороку.)

2. У яких планет наймогутніше радіовипромінювання?
 ( Найпотужніше радіовипромінювання в планети Юпітер. Воно перевищує радіовипромінювання всіх інших небесних тіл, за винятком Сонця. Радіовипромінювання Юпітера виникає в магнітосфері, що складається з заряджених елементарних часток, утримуваних магнітним полем планети. Третім об'єктом у Сонячній системі, що має могутнє радіовипромінювання, є Земля. Радіовипромінювання Землі виникає в результаті роботи численних радіо- і телепередавальних станцій.)

3. Які планети мають помітні магнітні поля?
( Планети Земля,Юпітер, Сатурн і Уран мають помітні магнітні поля.)

4. Які планети випромінюють енергії більше, ніж одержують її від Сонця? Які можливі причини цього?
 ( Юпітер, Сатурн і Нептун випромінюють у космос значно більше енергії, ніж одержують її від Сонця.Юпітер випромінює тепла в 2,7 рази більше, ніж одержує, за рахунок повільного стиску і, приблизно, за рахунок термоядерних реакцій. Сатурн випромінює в 2,5 рази більше енергії, одержуваної ним від Сонця. Надлишок енергії перевищує той, котрий може бути отриманий за рахунок стиску і радіактивного розпаду. Цікаво, що Уран, розташований між Сатурном і Нептуном,випромінює стільки ж енергії, скільки одержує від Сонця.)

5. У якої планети перепад температур протягом доби досягає 600o? Які основні причини таких великих змін температури? ( Області планети Меркурій, де Сонце проходить у зеніті, нагріваються від +340 o(планета в афелії) до +430 o (якщо планета в перигелії), а вночі поверхня прохолоджується до -170 o. Такий великий перепад температур пояснюється близькістю планети до Сонця і відсутністю в ній атмосфери.)

6. На якій планеті температура поверхні залишається практично постійною як протягом доби, так і протягом усього року? ( На Венері температура поверхні вдень і вночі протягом усього року залишається практично постійною і дуже високою - майже 500 o.)

7. На якій планеті і чому іноді спостерігається сильний антипарниковий ефект?
( На планеті Марс під час пилових бур спостерігається сильний антипарниковий ефект. У цей час в атмосферу піднімається величезна кількість пилу, що є непрозорим для випромінювання, що надходить. Це приводить до остигання поверхні планети і розігріву атмосфери.)

8. Хімічний склад атмосфер дуже різний. На яких планетах атмосфера переважно воднева, азотна,вуглекисла? ( Атмосфери планет-гігантів переважно складаються з водню (у Юпітера - 87% за об’ємом). В атмосфері Венери і Марса переважає вуглекислий газ (95%), а атмосфера Землі здебільшого складається з азоту (78%).)

9. Яка планета схожа на Місяць зовні, а на Землю усередині?
( Поверхня Меркурія дуже схожа на поверхню Місяця не тільки деталями, але й історією виникнення. На поверхні знаходиться дуже багато кратерів. Верхній шар - темний реголіт, схожий на місячний. З іншого боку, середня густина Меркурія (5.43∙10^3кг/м3) лише дещо менша, ніж у Землі(5.62∙10^3кг/м3). Це, можливо, свідчить про наявність залізного ядра у планети.)

10. Чи існують подвійні планети?
( Подвійною планетою може вважатися система Земля - Місяць. Відносна маса Місяця велика.Місяць притягається Сонцем більше, ніж Землею. Геліоцентрична орбіта Місяця являє собою еліпс, що збурюється Землею. Ще більш тісною подвійною планетою могла б вважатися система Плутон-Харон. Відстань між центрами Плутона і Харона в 20 разів менша відстані між Землею і Місяцем. Діаметр Плутона усього в 2 рази перевищує діаметр Харона.)

11. Які дві сусідні планети володіють найбільшою і найменшою альбедо серед планет?
( Альбедо(відбивна здатність) Венери складає 61%, альбедо Меркурія - 6%. У Венери світло Сонця відбивається від хмарного покриву, у Меркурія - від темних гірських порід, схожих на місячні.)

12. Поверхня якої планети найбільш оптимальна для спостережень із Землі?
( Марс - єдина планета в Сонячній системі, поверхня якої найбільш доступна для астрономічних спостережень як із Землі, так і з космосу в зв'язку з дуже розрідженою атмосферою і сприятливими умовами видимості й освітленості Сонцем.)

13. Поверхня яких великих планет доступна оптичним спостереженням?
( Дослідженню оптичними методами доступні поверхні тільки двох великих планет: Меркурія та Марса,а також планетоїда Плутона. Поверхня Венери схована під товстим шаром хмар. Планети-гіганти взагалі не мають твердої поверхні.)

14. Чи існують космічні об'єкти, у яких синодичний період дорівнює нескінченності?
( Синодичний період дорівнює нескінченності при рівності періодів обертань навколо Сонця деякої планети і Землі для спостерігача з Землі. Такої реальної планети, як відомо, немає. Але в Сонячній системі така ситуація має місце: це пилові супутники Землі для спостерігача з Місяця; астероїди "греки" і"троянці", що знаходяться на орбіті Юпітера, і сам Юпітер по відношенню один до одного; деякі супутники планет-гігантів. )

15. Як зміняться синодичні періоди Марса і Венери, якщо ці планети будуть розташовуватися ближче до Землі, ніж зараз?
( В обох випадках синодичний період збільшується.)

16. Чи може синодичний період обертання S планети бути рівним її сидеричному періоду Т?
( Нижньої планети, у якої S=T, не може існувати. Для верхньої планети S = 2T.Найбільш близька до такої ситуації планета Марс (T=687^d, S=780^d). )

17. Місяць у першій чверті, Венера і Меркурій у найбільшій східній елонгації мають однаковий вигляд. Сонцем у них освітлена права половина диска, а термінатор має вид прямої лінії. Чи означає це, що дані об'єкти видні в цьому випадку по одному напрямку?
( З геометричних міркувань очевидно, що кутове віддалення цих об'єктів від Сонця при одній і тій же фазі Ф=0,5 буде різним і тому вони будуть видні не за одним напрямком.)

18. Які планети, як і Місяць, мають усі фази?
( Нижні планети Меркурій і Венера при своєму русі навколо Сонця показують фази, аналогічні фазам Місяця. У нижній сполуці планета має вигляд Місяця в молодику, верхня сполука відповідає повні, перша чверть - найбільшої східної елонгації, остання чверть - найбільшої західної елонгації.)

19. У якому положенні на небі Землі повинна знаходитися верхня планета, щоб на небі цієї планети Земля знаходилася б на найбільшому кутовому віддаленні від Сонця?
( Під час квадратур кут фази планети, тобто кут у планети між напрямками на Сонце і Землю, досягає найбільшого значення.)

20. У якій конфігурації нижня планета рухається за променем зору з максимальною швидкістю?
( Під час найбільшої елонгації нижня планета рухається за променем зору. У східній елонгації планета наближається до Землі з максимальною швидкістю, а в західній елонгації віддаляється з максимальною швидкістю. )

21. На якій планеті і чому Сонце сходить на заході і заходить на сході?
( На Венері Сонце сходить на заході, а заходить на сході. Причина цього явища - у зворотному обертанні планети.)

Джерело: http://bestpfusik.blogspot.com/
Категорія: 11 клас | Додав: ponra (29.10.2013)
Переглядів: 3702 | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz