Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 29.03.2024, 08:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » 11 клас

Рекордні значення сили всесвітнього тяжіння на поверхні пульсарів та «чорних дірок»
Рекордні значення сили всесвітнього тяжіння на поверхні пульсарів та «чорних дірок»
 
У Всесвіті існує чимала кількість об'єктів, що заслуговують уваги до себе своєю незвичайною поведінкою. В середині XX століття з розвитком лабораторної техніки в космосі стали відкриватися об'єкти, якы посилають у простір періодичні імпульси в оптичному, радіо- та рентгенівському діапазонах. Це були пульсари.
Пульсари були відкриті в червні 1967 р. Джоселин Беллом, аспірантом Э.Хьюиша. За цей видатний результат Хьюиш отримав в 1974 році нобелівську премію. Результати спостережень були засекречені на півроку. Це було пов'язано з припущенням штучності строго періодичних імпульсів радіовипромінювання. Пульсар, являє собою нейтронну зірку. Вона випускає вузькоспрямовані потоки випромінювання. В результаті обертання нейтронної зірки потік потрапляє в поле зору зовнішнього спостерігача через рівні проміжки часу - так утворюються імпульси пульсара.

Чорні діри є мабуть настільки ж маловивченими як і популярними об'єктами у Всесвіті. Багато письменників-фантастів використовують образ чорний діри як величезного "пилососа" в глибинах Всесвіту, який прагне поглинути все що знаходиться поблизу. Давайте спробуємо поглянути на чорну діру з наукової точки зору.
Вперше ідея подібного об'єкту прийшла в голову англійської священику Джону Мічеллу в далекому 1784 році. Ідея полягала в тому, що для тіла з радіусом в 280,3 сонячних радіусів і з густиною Сонця друга космічна швидкість на його поверхні буде дорівнює швидкості світла. Таким чином, світло не зможе покинути це тіло, і воно буде невидимим. Однак, всерйоз чорні діри стали обговорюватися тільки з появою теорії відносності Ейнштейна на початку 20 століття.

 
За матеріалами статей Михайла Карневского
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Що можна побачити, якщо підійти на близьку відстань до чорної діри? На зображенні представленим художниками NASA, ви можете уявити, наскільки дивним буде цей вид. Чорна діра має божевільну гравітацію, настільки велику, що навіть світло,яке проходить повз неї, сильно відхиляється від прямої лінії. В результаті ви побачите дуже незвичайні оптичні спотворення. Кожна зірка буде виглядати інакше - з одного боку від чорної дірки і з іншого. Але перебуваючи біля чорної діри, у вас вийде побачити все небо цілком: світло з усіх напрямків викривляється гравітацією і повертається до вас. Фон для комп'ютерної картинки був узятий з інфрачервоного огляду неба 2MASS з накладеними на нього зірками з каталогу Генрі Дрейпера. Астрономи вважають, що чорні діри це самі щільні стану речовини у всьому Всесвіті. Є непрямі докази присутності чорних дірок в подвійних зоряних системах, в ядрах кульових скупчень галактик, і квазарів.
 

 
Категорія: 11 клас | Додав: ponra (20.11.2012)
Переглядів: 2159 | Рейтинг: 5.0/18
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz