Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 28.03.2024, 22:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Різне

Другий осінній зорепад...
Зовсім недавно, 7жовтня , всі бажаючі могли спостерігати в зоряному небі пік метеорного дощу під назвою Драконіди.
 Хто пропустив це диво, можна готуватися до другого жовтневого метеорного дощу - класичних Оріонід.
 У період з 2 жовтня по 7 листопада наша планета проходить через зону руху Оріонід- рою метеорів , який утворився з хвоста знаменитої комети Галлея.
 Останній раз комета пролетіла повз Землю ще в 1986 році , проте її осколки, що відірвалися, як і раніше щорічно падають на земну поверхню два рази рік (у травні та жовтні). Пік активності зазвичай припадає на 21 жовтня, коли число падаючих метеорів досягає в середньому 20 метеорів на годину. На жаль , у 2013 році Місяць поблизу максимуму Оріонід буде повним , що створить відчутні перешкоди в спостереженні нечисленних " падаючих зірок".

Свою назву зорепад отримав по імені сузір'я Оріон , в якому знаходиться область вильоту метеорів ( радіант ) - вище і лівіше яскравої помаранчевої зірки Бетельгейзе . Швидкість метеорів становить 66 км / с , середня яскравість метеорів близько +2,5 m зоряної величини , але зустрічаються і більш яскраві . Оріоніди швидкі білі метеори зі слідами , але зустрічаються і різнокольорові : червоні , синьо -зелені , жовті та оранжеві кольори .

Радіант найбільш високо піднімається над горизонтом в досвітні години . Спостерігати цей метеорний рій можна з півночі до світанку , краще за містом , далеко від міських вогнів , тоді можна помітити найбільш слабкі метеори . Не треба дивитися на сам радіант , а виберіть область неба трохи осторонь від нього , тому що метеори НЕ будуть довгими і більш слабкі з них можуть бути пропущені.
 
 
Як правильно спостерігати метеори дивіться  http://scoolphysics.ucoz.ua/publ/11_klas/jak_sposterigati_i_rakhuvati_meteori/8-1-0-214
 
Категорія: Різне | Додав: ponra (13.10.2013)
Переглядів: 1097 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz