Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 18.04.2024, 03:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Виховна робота

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
 
 1 листопада 2005 за ініціативою Ізраїлю, США, Росії та ряду інших держав Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію 60 / 7, в якій постановила, що дата 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Відтепер він буде відзначатися щорічно.

27 січня був обраний Днем Пам'яті, тому що в цей день у 1945 році війська Радянської Армії звільнили перший, найбільший з німецьких концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований за 70 кілометрів від Кракова.Завдяки швидким діям Радянської армії, гітлерівці не змогли знищити не тільки в'язнів, але і сліди своїх злочинів.

Перед очима воїнів-визволителів постали крематорії та газові камери, знаряддя тортур, тисячі кілограмів людських волосся і перемелених кісток, підготовлених до відправки в Німеччину.
Голокост (з давньогрецької — «всеспалення») — найбільш розповсюджений термін, який позначає політику переслідування і знищення людей єврейської національності нацистським режимом.
Систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках піддалися 70% єврейського населення Європи. Єврейські громади спочатку переселялись у спеціально створені гетто (відокремлені від зовнішнього світу поселення з мінімальними умовами життя). Це переселення переслідувало лише одну мету — подальше повне знищення мешканців гетто.
Нацистське керівництво створювало табори смерті, обладнані газовими камерами та крематоріями. Серед них — Аушвіц-Біркенау, Треблінка, Белжець, Собібор, Хелмно, Майданек, Ясеновац, Малий Тростенець у Білорусі.

За свідченням Нюрнберзького трибуналу, тільки в Освенцімі було знищено майже 2,5 мільйона євреїв, а всього у фашистських таборах смерті загинули, за різними оцінками, від 6 до 8 мільйонів євреїв (1,5 млн. з них були діти) і мільйони людей інших національностей, в тому числі українців.
 
 Україна — одна з держав Східної Європи, єврейське населення якої понесло чи не найбільші втрати (уступаючи тільки Польщі) в період другої світової війни. .
Загиблі у печах Освенцима були нашими співвітчизниками, вважали Україну своєю Батьківщиною, творили її матеріальне та культурне багатство.
За свідченнями тих в’язнів, що вижили, в цих таборах проводилися варварські «експерименти» над людьми. В'язнів поміщали в спеціальні холодильні камери і проводили над ними досліди з переохолодженням і штучним заморожуванням. Для випробування нових медичних засобів викликалися різні захворювання: малярія, висипний тиф, інфекційна жовтяниця та ін.Нацистські лікарі тренувалися в проведенні хірургічних операцій на здорових людях. На живих людях перевіряли вплив на організм отрут і дію запальних бомб...

У цей день пам'яті люди щиро висловлюють слова співчуття рідним і близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни.
Сплановане і систематичне вбивство мільйонів євреїв та представників інших національностей є незрозумілим проявом людської жорстокості і визнається світовим співтовариством злочином, що не має терміну давності.
 
Голокост — це жах, біль, смерть. Він не повинен повторитися. Але пам'ять про мільйони невинно загублених людей житиме завжди.
Категорія: Виховна робота | Додав: ponra (19.01.2013)
Переглядів: 1564 | Теги: пам'ять, голокост, гетто, концтабір, євреї | Рейтинг: 5.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz