Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 29.03.2024, 02:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Виховна робота

Що робити, якщо вас вкусила собака?

Що робити, якщо вас вкусила собака?

Усім відомо, що собака - друг людини. В більшості випадків вона здатна бути другом своєму господареві, деяким чином поширюючи цю відданість на його родину, решта ж людей будуть сприйматися як вороги, щодо яких собака може проявляти агресію, особливо, якщо собаку спеціально тренували для охорони території!

На жаль, деякі безвідповідальні господарі не тримають таких собак на ланцюгу - і навіть дозволяють їм вибігати з двору. Є й бродячі собаки...

Тому ніхто не застрахований від укусів.

Що ж робити, якщо це сталося?


Перша допомога при укусі . Якщо укус з порушенням шкірного покрову , то обов'язково промийте рану проточною водою з милом ! Обов'язково !!! Краще користуватися господарським милом ! Добре промийте поверхню укусу від слини тварини. І відразу ж звертайтеся до травмпункту .


Попередня обробка рани.Надавати допомогу треба, як при будь-якій рані: промийте рану 3-процентним розчином перекису водню, обробіть краї йодом, 70-відсотковим спиртом або хоча б одеколоном (обробляти цими речовинами саму рану не можна - тільки краї) і накладіть стерильну пов'язку. Після цього негайно зверніться до лікаря. В рану так чи інакше, попадає слина тварини, яка містить дуже багато мікробів, тому на місці укусу часто виникає запалення, нагноювання.  Саме тому відкриту рану ніколи спочатку не зашивають  і не зрощують, необхідно пропити курс антибіотиків і пройти серію перевязок з промиванням рани.

Але головна небезпека, пов'язана з укусом собаки - це ймовірність зараження сказом. Вірус сказу міститься в слині собаки, і якщо тільки слина потрапила на шкіру - якщо навіть до відкритих ран справа не дійшла - вже є небезпека заразитися їм!

Собака виразно скажена, якщо вона не гавкає при нападі, якщо з рота у неї йде піна. Але якщо навіть явних симптомів сказу немає, це ні про що не говорить: це захворювання має прихований період, більше того, відомі випадки, коли заражені сказом собаки до самої смерті виконували команди господаря.

Стверджувати що-небудь  можна тільки якщо собаки зроблені щеплення від сказу. Якщо господар одразу пред'явив документи, що підтверджують такі щеплення - добре, але якщо ви не знаєте, де цього господаря шукати, або собака бездомна, або це була дика тварина (скажімо, вовк або лисиця) – необхідно негайно вживати заходів: у вас немає часу щось з'ясовувати, негайно звертайтеся за щепленнями від сказу!

До речі, срок дії різних вакцин від року до двох. Тому необхідно вияснити у господаря, яку саме вакцину и коли зроблено тварині.

Чому такий поспіх? Справа в тому, що щеплення від сказу - це «гонка на виживання»: хто раніше добереться до головного мозку - «дикий» вірус або вакцина. Слід знати також, що чим ближче рана до голови - тим менше часу в запасі (скажімо, укус в плече більш небезпечний, ніж укус в ногу). Якщо ж вірус «виграє гонку», вас вже не врятує ніщо, крім щеплень, жодних ефективних заходів боротьби зі сказом не існує, якщо справа дійшла до появи симптомів - перспектива одна: болісна смерть!

Зробити щеплення вам повинні безкоштовно! Зверніться в травмпункт, якщо там відмовили (запропонувавши «прийти в понеділок» - буває й таке) - звертайтеся в приймальний покій хірургічного відділення найближчої лікарні, у крайньому випадку - зателефонуйте в «Швидку допомогу» і запитайте, куди звернутися, але перший укол вам повинні зробити в день, коли вас вкусили.

Боятися не треба: сучасні щеплення від сказу - це вже не 40 болючих уколів у живіт. Укол роблять у м'яз плеча шість разів: у день, коли вас вкусили, на 3й день, 7й, 14й, 28ї і 90й.

 Якщо у вас були алергічні реакції на щеплення або ліки - скажіть про це лікареві: адже щеплення від сказу теж може викликати алергійну реакцію. Але це не привід від нього ухилятися (сказ у будь-якому випадку небезпечніший) - тільки доведеться вас госпіталізувати. Протягом всього курсу і ще півроку після останнього уколу не вживайте алкоголь та утримуйтеся від надмірних фізичних навантажень.

Юридичні дії. Вимагайте відшкодування за моральну та фізичну травму. Для цього необхідно по-перше, зафіксувати сам факт укусу( для цього оформляється медична справка про наявність укушеної рани), відправляється письмова претензія господареві собаки, складається іскова заява в суд, також необхідно запастися показаннями свідків. Добитися позитивного рішення суду не просто, необхідно все оформити правильно.Заручіться підтримкою досвідченого юриста.

Категорія: Виховна робота | Додав: ponra (01.11.2014)
Переглядів: 1417 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz