Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 29.03.2024, 09:54
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » 10 клас

Що буде у відкритому космосі з людиною без скафандра?.
          Що буде у відкритому космосі
 
              з людиною без скафандра?




1. Чи перетвориться людина миттєво в шматок льоду?

Нагрівання або охолодження відбувається або через контакт з холодним зовнішнім середовищем, або через теплове випромінювання.
У вакуумі середовища немає, контактувати ні з чим. А якщо точніше, то у вакуумі присутній дуже розріджений газ, який через свою розрідженість дає дуже слабкий ефект. У термосі вакуум використовують саме для того, щоб зберегти тепло! Не маючи контакту з холодним речовиною, герой зовсім не буде відчувати палючого холоду.

2. Замерзати доведеться довго

Що стосується випромінювання, то людське тіло, потрапивши у вакуум, буде поступово віддавати тепло випромінюванням. У термосі роблять стінки колби дзеркальними, щоб утримати випромінювання. Цей процес досить повільний. Навіть якщо на космонавтові нема скафандра, але є одяг, він допоможе зберегти тепло.

3. Підсмажитися?

Зате можна засмагнути. Якщо справа відбувається в космосі недалеко від зірки, то можна отримати сонячний опік на оголених ділянках шкіри - як від надмірного загару на пляжі. Якщо справа відбувається десь на орбіті Землі, то ефект буде сильнішим, ніж на пляжі, оскільки там немає атмосфери, яка захищає від жорсткого ультрафіолету. 10 секунд досить для отримання опіку. Але все ж це теж не обпалююча спека, до того ж одяг теж повинен захистити. А якщо мова йде про дірки в скафандрі або тріщині в шоломі, то на цю тему можна не турбуватися.

4. Кипляча слина

Температура кипіння рідин залежить від тиску. Чим менше тиск, тим нижче температура кипіння. Тому у вакуумі рідини будуть випаровуватися. Це виявилося в експериментах - не відразу, але слина закипає, оскільки тиск майже нульовий, а температура язика - 36 С. Мабуть, те ж саме відбудеться з усіма слизовими оболонками (на очах, в легенях) - вони будуть висихати, якщо тільки з організму не надходитиме новий слиз.
До речі, якщо взяти не просто рідку плівку, а великий об'єм води, тоді, напевно, буде ефект як у "сухого льоду": зовні випаровування, з випаровуванням швидко втрачається тепло, за рахунок цього внутрішня частина замерзає. Можна припустити, що кулька води в космосі частково випарується, а те, що залишилася перетвориться на шматочок льоду.

5. Кров скипить?

Еластична шкіра, судини, серце створять достатній тиск, щоб нічого не кипіло.

6. Ефекту шампанського теж не передбачається

У аквалангістів є така неприємність, як кесонна хвороба. Причина - те, що відбувається з пляшкою шампанського.
Крім кипіння є ще розчинення газів в крові. Коли тиск падає, гази перетворюються на пухирці. У шампанському виходить розчинений вуглекислий газ, а у аквалангістів - азот.
Але цей ефект відбувається при великих перепадах тиску - хоча б у кілька атмосфер. А при попаданні в вакуум перепад всього в одну атмосферу. У питанні на цю тему нічого не говориться, ніякі симптоми не описуються - мабуть, цього недостатньо.

7. Повітря зсередини розірве?

Передбачається, що жертва його видихне - і тому не розірве. А якщо не видихне? Оцінимо загрозу. Нехай в скафандрі підтримується тиск в 1 атм. Це 10 кг на квадратний сантиметр. Якщо людина намагається затримати дихання, то на шляху повітря встає м'яке піднебіння. Якщо там площа хоча б 2x2 см, то вийде навантаження в 40 кг. Навряд чи м'яке піднебіння витримає - людина видихне сама, як кулька, що здулася.

8. Людина задихнеться?

Ось це і є основна і реальна загроза. Дихати то нічим. Скільки людина може протриматися без повітря? Треновані нирці - кілька хвилин, нетренований людина - не більше хвилини.
Але! Це на вдиху, коли в легенях повно повітря із залишками кисню. А там, пам'ятайте, доведеться видихнути. Скільки проста людина може протриматися на видиху? Секунд 30. Але! На видиху легені не "скукожуються" до кінця, залишається небагато кисню. У космосі, мабуть, кисню залишиться ще менше (скільки вдасться утримати). Конкретний час, через яке людина втратить свідомість від задухи відомо - порядку 14 секунд.

Але 10 секунд у людини у вакуумі таки є!
 
Джерело: інтернет
Категорія: 10 клас | Додав: ponra (23.06.2013)
Переглядів: 1861 | Теги: Скафандр, лід, відкритий, Космос, вакуум, кипить, розірве, замерзне | Рейтинг: 5.0/22
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz