Статистика |
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
У категорії матеріалів: 17 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 » |
Сортувати по:
Даті ·
Назві ·
Рейтингу ·
Коментарям ·
Переглядам
«Моя ідея не загине разом зі мною, а буде існувати серед людства»
Н.І.Кібальчіч
|
Человек — всего лишь тростинка, самая слабая в природе, но это тростинка мыслящая.
Пусть Вселенная и раздавит его, человек все равно будет выше своего убийцы, так как он знает, что умирает, а Вселенная ничего не знает.
Блез Паскаль |
Людство не залишиться вічно на Землі, в гонитві за світлом і простором спочатку боязко проникне за межі атмосфери, а потім завоює собі весь навколосонячний простір.
К.Е.Ціолковський
За сімейним переказом, рід Ціолковських веде свою генеалогію від козака Северина Наливайка, який керував антифеодальним селянсько-козацьким повстанням на Україні в 16 столітті... |
Марі Кюрі вперше отримала радій, коли Ірен був лише рік,
так що майже без натяжки Ірен Кюрі можна вважати ровесницею радію.
|
Жодна жінка-вчений не користувалася такою популярністю, як Марія Кюрі.
Їй було присуджено десять премій і шістнадцять медалей. М. Кюрі була обрана почесним членом ста шести наукових установ, академій і наукових товариств.
За відкриття радію і полонію подружжя Кюрі в грудня 1903 року були удостоєні Нобелівської премії в галузі фізики. Марі стала першою жінкою, нагородженої цією премією.
А в 1911 році Марія Склодовська-Кюрі одержала Нобелівську премію з хімії, ставши першим ученим і єдиною жінкою, яка отримала цю престижну нагороду двічі.
У французькому Пантеоні Марія Кюрі - єдина жінка серед великих французів. Її прах перепоховали тут в 1995 році за особистим розпорядженням президента країни Франсуа Міттерана. Але якби існував не тільки французький, а навіть всесвітній пантеон людства, Марі все одно залишалася б першою і неповторною, як перші міліграми чистого радію, отримані її руками з декількох тонн радіоактивного варива.
Її молодша дочка Єва, журналіст за професією написала біогграфічний роман. Книга вийшла в світ французькою мовою в 1937 р. і витримала у Франції більше ста видань.
Перекладена більш ніж на двадцять п'ять мов.
|
Що зробив лауреат Нобелівської премії з фізики П'єр Кюрі? У дощовий день 19 квітня 1906 в Парижі, переходячи вулицю, послизнувся і впав чоловік.
Його голова потрапила під колесо проїжджаючого повз нього кінного екіпажу.
Зробити вже нічого було не можна - смерть настала миттєво.
Це був професор фізики Сорбонни П'єр Кюрі.
Що ж він встиг зробити за 46 років життя?
|
Шарль Огюстен Кулон - видатний французький інженер і фізик, один із засновників електростатики.
Член Паризької академії наук.
Його ім'я внесено до списку найвидатніших учених Франції, який поміщений на першому поверсі Ейфелевої вежі.
На честь видатного французького вченого була названа одиниця електричного заряду - кулон (Кл), введена в практику в 1881 році.
Кулону Наполеон присвоїв генеральське звання і високу посаду Генерального інспектора.
|
Той, хто йде за ким-небудь, ніколи не прийде першим Леонардо да Вінчі.
Дослідження Леонардо да Вінчі багато в чому випередили свій час, але багато чого залишилося неопублікованим.
Через це фізикам довелося знову відкривати те, що було вже відкрито Леонардо да Вінчі століттями раніше.
І це тільки у фізиці ... |
Джозеф Генрі, учений, який сприяв винаходу і телеграфу, і телефону!
Джозеф Генрі (англ. Joseph Henry; 17 грудня 1797 - 13 травня 1878) - американський фізик, перший секретар Смітсонівського інституту. Генрі вважався одним з найвидатніших американських вчених з часів Бенджаміна Франкліна. Створюючи магніти, Генрі відкрив нове явище в електромагнетизмі - самоіндукцію,незалежно від Фарадея , але Фарадей раніше опублікував свої результати. Його роботи з електромагнітним реле були основою для електричного телеграфу, винайденого Семюелем Морзе і Чарльзом Уитстоном незалежно від Генрі. Генрі входив до числа перших 50 видатних вчених, включених президентом Лінкольном до складу Національної Академії наук США (1863), і з 1868 року до кінця життя був її беззмінним президентом. Помер Джозеф Генрі 13 травня 1878 р.Він відкрив багато фізичних явищ, але не публікував їх і не отримував патентів. І багато чого було знову відкрито іншими людьми і носить їх імена.. На честь Джозефа Генрі названа одиниця індуктивності в системі СІ - «генрі». |
19 лютого 1473 - 24 травня 1543
540 років тому 470 років тому 19 ЛЮТОГО виповнюється 540 років від дня народження Миколая Коперніка (1473-1543), польського та німецького астронома. творця геліоцентричної системи світу,який зробив переворот у природознавстві, відмовившись від прийнятого протягом багатьох століть вчення про центральне положення Землі.
Пояснив видимі рухи небесних світил обертанням Землі навколо осі та обігом планет навколо Сонця.
Історія відкриття Коперника є яскравою ілюстрацією того, як важко Людина осягає навколишній природний світ, наскільки недосконале і консервативно людське мислення в осягненні, здавалося б, таких очевидних явищ, і того, наскільки люди бувають реально агресивні і жорстокі у відстоюванні своїх помилок.
|
|
|
|