Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Четвер, 21.11.2024, 11:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Новини науки і техніки

Хто справжній «батько» атомної бомби?
Хто справжній «батько» атомної бомби?


Роботи над атомними проектами в СРСР і США почалися одночасно. У серпні 1942 року в одному з будинків у дворі Казанського університету почала працювати секретна Лабораторія №2». Її керівником був призначений Ігор Курчатов. У серпні ж 1942 в будівлі колишньої школи в містечку Лос-Aнжелес, штат Нью-Мексико, неподалік від Санта Фе-запрацювала секретна «Металургійна лабораторія». Керівником лабораторії був призначений Роберт Оппенгеймер.

Американцям для вирішення завдання знадобилося три роки. У липні 1945 року перша атомна бомба була підірвана на полігоні, а в серпні ще дві бомби були скинуті на Хіросіму і Нагасакі. Для народження радянської атомної бомби знадобилося сім років - перший вибух був здійснений на полігоні в 1949 році.

Американська команда фізиків була спочатку сильнішою. У створенні атомної бомби брало участь тільки Нобелівських лауреатів, теперішніх і майбутніх, 12 осіб. А єдиний майбутній радянський Нобелівський лауреат, який знаходився в 1942 році в Казані і якому було запропоновано взяти участь у роботах, Петро Капица - відмовився. Крім того, американцям допомагала група англійських учених, командирована в 1943 році в Лос-Aнжелес.

Тим не менш, у радянські часи стверджувалося, що СРСР вирішив своє атомне завдання абсолютно самостійно, а Курчатов вважався «батьком» вітчизняної атомної бомби.
Хоча і ходили чутки про деякі вкрадені у американців секрети.
 І тільки в 90-х роках, через 50 років, одна з головних дійових тоді осіб - Юлій Харитон розповів про суттєву роль розвідки в прискоренні радянського проекту,який відставав.
 А американські наукові і технічні результати здобував Клаус Фукс,який приїхав в англійській групі .
Так що Роберта Оппенгеймера можна назвати «батьком» бомб, створених по обидві сторони океану, - його ідеї були плідними для обох проектів. Неправильно вважати Оппенгеймера (як і Курчатова) лише видатним організатором. Головні його досягнення - наукові. І саме завдяки їм він виявився науковим керівником проекту створення атомної бомби.

Роберт Оппенгеймер народився в Нью-Йорку 22 квітня 1904 року. У 1925 році отримав диплом Гарвардського університету. Протягом року стажувався у Резерфорда в Кавендишской лабораторії. У 1926 році переїхав до Геттінгенського університету, де в 1927 році під керівництвом Макса Борна захистив докторську дисертацію. У 1928 році повернувся в США. З 1929 по 1947 роки Оппенгеймер викладав у двох провідних американських вузах - Каліфорнійському університеті та Каліфорнійському технологічному інституті.

Оппенгеймер займався квантовою механікою, теорією відносності, фізикою елементарних частинок, виконав ряд робіт з теоретичної астрофізики. У 1927 році він створив теорію взаємодії вільних електронів з атомами. Спільно з Борном розробив теорію будови двухатомных молекул. У 1930 році передбачив існування позитрона. У 1931 році спільно з Эренфестом сформулював теорему Еренфеста-Оппенгеймера, згідно з якою ядра, що складаються з непарного числа частинок з спіном 1/2, повинні підкорятися статистикою Фермі-Дірака, а з парного - Бозі-Ейнштейна. Досліджував внутрішню конверсію гамма-променів. У 1937 році розробив каскадну теорію космічних злив, в 1938 році вперше розрахував модель нейтронної зірки, в 1939 році у своїй роботі «З приводу незворотного гравітаційного стиснення» передбачив існування «чорних дірок».

Оппенгеймер написав кілька науково-популярних книг - «Наука і повсякденне пізнання» (1954), «Відкритий розум» (1955), «Деякі роздуми про науку і культуру» (1960).
Помер Оппенгеймер в Прінстоні 18 лютого 1967 року.
 
За статтею В. Яковлєва" Кто настоящий «отец» атомной бомбы?",
(  кандидат фізико-математичних наук).
Категорія: Новини науки і техніки | Додав: ponra (23.10.2012)
Переглядів: 1926 | Теги: атомна бомба, вчені, фізики | Рейтинг: 5.0/10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz