Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Середа, 24.04.2024, 08:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Різне

Дідусь принтерів - 1923
Вашингтон, округ Колумбія, 1923 рік. Мультиграф, попередник сучасних принтерів і копіювальних маші, у Східній середній школі.

Цей апарат був винайдений в 1902 році і проіснував, поступово модифікуючисьсь, до 1965 року, коли була продана остання модель. Він був надзвичайно популярний в американських офісах і школах. В Америці ще є чимало людей старшого віку, які пам'ятають мультиграф, пурпурно-червоний колір шрифту і характерний запах чорнила, що виходив з нього. Чорнило виготовлялося на основі спирту і ароматичних вуглеводів. І за свідченням всіх хто хоч раз мав справу з мультграфом, запах того чорнила здатний викликати ностальгію. :)

Апарат здорово полегшив офісне життя, з його допомогою можна було дуже швидко зробити безліч копій документа,що розсилається,  і потім просто від руки в кожен екземпляр вписати ім'я одержувача і адресу. Сам апарат працював на
основі дуже дотепного методу, що нагадує метод типографської шовкографії.
 
Поява в середині двадцятого століття сучасних копіювальних машин і матричних принтерів закрили епоху мультиграфа. Старі апарати і зараз припадають пилом у багатьох американських гаражах і часто виставляються на інтернет-аукціонах, де їх купують любителі технічного антикваріату.                                                                                                            Вашингтон, округ Колумбія, 1928 рік. Офісна леді копіює документи.
 Ні, не на ксероксі, а на новітньому копіювальному автоматі, який представляв собою на той час новітнє диво оргтехніки. Апарат називався мимеограф, шрифт на скопійованих документах було темно-малинового кольору, і за свідченням сучасників - мав незабутній злегка п'янкий запах (до складу фарби входили спиртовмісні речовини). Скопійованим документом треба було кілька секунд помахати в повітрі, щоб він просох, і потім його відкладали убік і робили наступну копію. Додавати фарбу треба було постійно, інакше копії швидко ставали все більш блідими.

Сам по собі апарат був досить цікавим механізмом, і працював за принципом трафарету. Спочатку треба було на подобі друкарської машинки набрати скопійований текст, який тут же механізмом відпечатувався у воску. Тому помилки виправити не можна було, тільки починати все спочатку.
 
 
 
 
 
Ось на цій фотографії молодий клерк як раз і набирає текст, який потім леді буде копіювати.
Будь-який з нас прийшов би в жах від роботи на такій копіювальній техніці, а в 1928 році газети були повні захоплених відгуків від бізнесменів, які придбали мимеограф для своїх офісів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Джерело:http://territa.ru/publ/12-1-0-514
 
Категорія: Різне | Додав: ponra (11.08.2012)
Переглядів: 1022 | Теги: Мультиграф, принтер | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz