Пономаренко Раїса Анатоліївна
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
П`ятниця, 19.04.2024, 09:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Олімпіади, конкурси [15]
Новини науки і техніки [29]
Календар визначних дат [31]
Видатні фізики [17]
Різне [29]
7 клас [11]
10 клас [11]
11 клас [29]
Позакласна робота з фізики [8]
Виховна робота [39]
8 клас [21]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Виховна робота

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
 
 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
 У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. Всесвітній день боротьби зі СНІДом 
Червона стрічка — символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД
Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.
 Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
 
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Протягом двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч чоловік заражується цією хворобою. Збудником є вірус, що має вигляд спіральки у трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними у Західній Європі, та ВІЛ 3, на який страждають переважно американці та африканці. Вірус Т-лімфоцити, що служать для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.
 Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу у організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, в наслідок цього активізується так звана умовно-патогенна флора організму і різко підвищується ймовірність смертельних запалювань, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
 
 Джерелом інфекції є безпосередній носій ВІЛу.
Зараження можливе лише при статевому контакті з інфікованим чи при кровообміні з ним.
 
 Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то за останніми дослідженнями, ця дитина зовсім не обов’язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передати вірус від матері до дитини знижується аж до 6 відсотків.
Інкубаційний період СНІДу сягає від двох місяців до 10 років. Симптоми: збільшення лімфовузлів, лихоманка, втрата 10% ваги тіла протягом двох місяців, слабкість.
При проникненні вірусу СНІД в організм виникає відповідна реакція – утворюються антитіла. Цю реакцію можна виявити спеціальними методами, при дослідженні проби крові. Позитивна реакція вказує на те, що людина заразилась вірусом СНІДу. У частини осіб з позитивною реакцією надалі розвивається СНІД. Інші можуть зовні залишатись здоровими, але зберігають вірус в організмі і тому можуть заразити інших людей. По результатам реакції не можна сказати хто захворіє, а хто буде лише вірусоносієм.
Реакція на СНІД проводиться при кожній здачі донорської крові. Донорська кров, яка дає позитивну реакцію знищується.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%.
 Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 820 тисяч.

Головною метою акції в Україні є об'єднання і розуміння, формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, подолання стигми і дискримінації стосовно тих, хто живе з ВІЛ/СНІДом. Організатори також прагнуть привернути увагу молоді, поінформувати громадськість про шляхи передачі ВІЛ і наголосити на необхідності проходження тестування.
За інформацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України, станом на 1 листопада 2012 року загалом в Україні зареєстровано, зокрема зі вперше встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції, - 219 919 людей, випадків СНІДу - 54 711, померлих від СНІДу - 27 830. За оцінкою Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, станом на 1 січня 2012 року в столиці перебуває на диспансерному обліку 8171 громадянин України з діагнозом ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), з них 1361 хворі на СНІД.
 За даними ООН, епідемія ВІЛ-інфекції в Україні залишається найсерйознішою на Європейському континенті, із найвищим показником поширеності ВІЛ-інфекції у віковій групі 15-49 років – 1,1%. Загальна оціночна кількість інфікованих людей перевищує 375 000 осіб.
З 2001 року щорічна кількість вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в нашій країні зросла більш ніж в три рази, поінформували в Головному управлінні охорони здоров’я Львівської ОДА. За даними Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, станом на 01.01.2012 року в Україні зареєстровано 202787 випадків ВІЛ-інфекції, в тому числі 170038 дорослих і 32749 – дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Захворіли на СНІД 46300 осіб (в т.ч. дорослих – 45171; дітей – 1129), 24626 осіб померли від СНІДу (24316 – дорослих; 310 – дітей). Згідно з даними офіційної статистики – в Україні у 2011 році кожного дня у 58 осіб встановлювався діагноз ВІЛ-інфекції, у 25-ти осіб – діагноз СНІД, а 8 осіб помирали від захворювань, зумовлених СНІДом.
 
 Джерело:
ZAXID.NET
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
 
Категорія: Виховна робота | Додав: ponra (07.12.2012)
Переглядів: 3087 | Теги: ВІЛ, боротьба зі СНІД | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Инструкции для uCoz

  • Copyright Raisa © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz